piątek, 28 grudnia 2012

Świąteczny lampion

Dzisiaj pokażę Wam lampion - świecznik, który wykonałam techniką decoupage na szkle, z użyciem specjalnego medium oraz farb do ceramiki. Dzięki temu jest on całkowicie wodoodporny - według zapewnień producentów użytych przeze mnie preparatów, wykonane nimi prace można nawet myć w zmywarce (nie sprawdzałam, bo nie mam zmywarki, ale mycie pod kranem zniósł bez szwanku). Tak prezentuje się gotowe dzieło już w użyciu:


I motyw w całej okazałości:Lampion zgłaszam na wyzwanie HopmArtu "W oczekiwaniu na Święta", ponieważ właśnie palenie świec kojarzy mi się z Adwentem - okresem radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Nie jest to co prawda tradycyjny stroik na cztery świece, ale stanowi jego mały symbol, w sam raz do postawienia na niewielkim stole, parapecie czy... studenckim biurku;) Wyzwanie wymagało użycia co najmniej dwóch z wymienionych na blogu materiałów. Ja użyłam: papieru (papierowa serwetka), farby, szkła, oraz starego przedmiotu - lampion był kiedyś... słoikiem po musztardzie (pozostałe wymienione materiały, których ja nie użyłam, to sznurek i drewno).

Ponieważ słoik, którego użyłam, był wyposażony w pokrywkę, pomalowałam również i ją, więc lampionik będzie mógł po Świętach służyć również jako pojemnik na coś. Tak prezentuje się z pokrywką:

4 komentarze:

 1. Wyszedł Ci wspaniale :)) Dziękuje za udział w zabawie HopmArt

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny lampion, cudo! Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. piękny
  Dziękujemy za udział w wyzwaniu HopmArt

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękny lampion! Dziękuję za udział w wyzwaniu HopmArtu

  OdpowiedzUsuń